Selena wprowadza pierwszy na świece produkt pochłaniający pole elektryczne niskich częstotliwości NoEM Electro Protector 4 w 1 – odpowiedź na wymogi dyrektywy UE obowiązującej od 1 lipca 2016
Grupa Selena – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej – wprowadziła na rynek nowy produkt – NoEM Electro Protector, który w 99% pochłania pole elektryczne w zakresie niskich częstotliwości. Dzięki inwestycji w badania i rozwój nowych rozwiązań, firma Selena we współpracy z dr inż. Stanisławem Wosińskim, jako pierwsza na świecie oferuje technologię, która chroni przed niepożądanym wpływem elektrosmogu. Unikatowe właściwości produktu wpisują się we wchodzącą w życie w lipcu 2016 dyrektywę Unii Europejskiej nakazującą ochronę pracowników narażonych na silniejsze oddziaływanie pola elektromagnetycznego. NoEM został wprowadzony na rynek w czerwcu bieżącego roku.
Aż 46% badanych Polaków obawia się szkodliwego wpływu pola elektromagnetycznego na ich zdrowie – tak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP1. Niepokój wynika ze znacznej ilości otaczających człowieka instalacji, urządzeń czy nawet przewodów elektrycznych biegnących w ścianach domów. Fale elektromagnetyczne nie są obojętne dla ludzkiego organizmu – nadmierna ekspozycja może objawiać się bólami głowy, bezsennością, a także ogólnym zmęczeniem i rozdrażnieniem.
Selena dzięki współpracy z dr inż. Stanisławem Wosińskim, wprowadziła na rynek produkt – NoEM Electro Protector – skutecznie redukujący wpływ zanieczyszczenia otoczenia nadmiernym polem elektrycznym. NoEM łączy w sobie cztery funkcje – ekranu pola elektrycznego, białej farby, podkładu gruntującego oraz powłoki antyelektrostatycznej. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii NoEM pochłania tylko wybrane częstotliwości pola elektrycznego nie zakłócając odbioru sieci komórkowej oraz Wi-Fi. Ponieważ NoEM wykracza poza ramy zwykłego produktu chemii budowlanej, Selena stworzyła dedykowaną platformę e-learningową, która ma na celu przybliżenie klientom problem elektrosmogu oraz sposobów ochrony przed nim.
„Selena intensywnie inwestuje w nowoczesne technologie. Działalność R&D prowadzimy w ramach spółki Selena Labs. Rozwijamy zarówno własne technologie, jak i szukamy nowych rozwiązań na zewnątrz. W ramach firmy funkcjonują zespoły, specjalizujące się w prowadzeniu badań, opracowaniu oraz testowaniu nowych produktów. Otwartość na odkrycia naukowe pozwala nam wprowadzać na rynek unikalne rozwiązania, a także wpisuje się strategię budowania przewagi konkurencyjnej przez tworzenie nowoczesnych produktów. Dodatkowo, od lat dokładamy starań, aby wspomagać rozwój zrównoważonego budownictwa. Owocem takiego podejścia jest NoEM Electro Protector – pierwszy na świecie produkt chemii wykorzystywanej w budownictwie, pozwalający skutecznie chronić przed niekorzystnym wpływem pola elektrycznego poprzez absorpcję pola elektrycznego w zakresie niskich częstotliwości. Spodziewamy się dużego zainteresowania NoEM – od lipca 2016 Dyrektywa UE nakazująca ochronę pracowników narażonych na silniejsze oddziaływanie pola elektromagnetycznego, będzie obowiązywała we wszystkich krajach członkowskich” – powiedział Jarosław Michniuk, prezes zarządu Selena FM SA, jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.
Ceraqion Technology stworzona i opatentowana przez dr inż. Stanisława Wosińskiego, na bazie której powstał NoEM Electro Protector, jest ekologiczna oraz bezpieczna. Technologia wykorzystuje właściwości fizyczne ceramiki i wody „zamrożonej” w strukturach mikroporowatych drobno zmielonej ceramiki. Produkt znajdzie zastosowanie w budownictwie nie tylko mieszkalnym, ale również budynkach użyteczności publicznej jak szpitale czy w placówki wojskowe. NoEM Electro Protector idealnie wpisuje się w popularny dziś trend eko i mindfulness.
Odkrycie zdobyło uznanie na arenie międzynarodowej – wśród nagród przyznanych technologii jest m. in. Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości w Genewie.
Informacje dodatkowe:
Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą w Polsce. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN, ARTELIT oraz hiszpańska QUILOSA. Selena jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.
W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Globalne doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać. Dzięki nim Selena staje się firmą innowacyjną i kreuje nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników realizując tym samym nową misję Grupy „Razem budujemy sprawniej i lepiej – Together we deliver better building performance”.
Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w ramach konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Trwały Sukces” oraz otrzymała m.in. tytuł Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana.
Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Z cyklu: „Odchudzanie? - co nie pyka - zdaniem psychodietetyka
Psychodietyk - osoba , która pracuje z klientem nad psychologicznymi barierami na drodze do osiągnięcia satysfakcjonującej wagi ciała i zdrowego stylu życia poprzez:
wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych
wzmocnienie motywacji
zmianę niesprzyjających przekonań i zachowań
wzmacnianie poczucia własnej wartości
regulację emocji , dzięki którym możliwa jest eliminacja nadmiernego jedzenia
Mechanizm oszczędnościowego genotypu czyli dlaczego diety są nieskuteczne?
Po utracie upragnionych kilogramów będących skutkiem stosowania diety przynajmniej 90% osób powróci do swojej normalnej wagi, a często nawet ją przekroczy. Dzieje się tak dlatego, że zastosowanie diety wyzwala w naszym organizmie niestrudzone, genetycznie uwarunkowane mechanizmy przystosowania się do głodu, które posiadamy w spadku od ewolucji.
Powrót do poprzedniej wagi po zakończeniu diety nie jest związany z brakiem siły woli jak większość z nas myśli, ale z mechanizmem fizjologicznym jaki ewolucja wbudowała w nasze organizmy , byśmy mogli przetrwać jako gatunek ludzki czasu chłodu i głodu. Nosi on nazwę mechanizm oszczędnościowego genotypu. Obrazowo mówiąc: jeśli mamy do czynienia z dwoma jednojajowymi bliźniakami a jeden z nich przeszedł dietę, to jeśli po jej zakończeniu zje tyle samo co brat bliźniak , który na diecie nie był, to ten pierwszy przytyje a ten drugi nie. Podczas chudnięcia organizm przestawia swój metabolizm tak, aby uzyskać z określonej ilości pokarmu więcej kalorii i w miarę możliwości zaczyna gromadzić zapasy. To trochę tak jakby zaczął myśleć: ,,skoro teraz brakuje jedzenia, to trzeba się przygotować na taką ewentualność w przyszłości i zgromadzić rezerwy…”
Każda osoba, która stosowała diety odchudzające, polegające na radykalnej zmianie składników żywieniowych a także ich racji, po powrocie do ,,normalnego odżywiania’ ’poczuje, że jego łaknienie jest większe a ta sama ilość pokarmu wywołuje większy wzrost otyłości. Te mechanizmy metaboliczne są tym wyraźniejsze, im częściej ktoś dietę stosował.
Co zatem zamiast diety odchudzającej?
Dobre, zdrowe nawyki żywieniowe pozwalają utrzymać nasz organizm w dobrej formie zarówno psychicznej jak i fizycznej. Raz wypracowany nawyk, ukształtowany w naszej psychice jako pożądany, pozostaje z nami do końca życia. Zatem kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych to długi proces ale niewątpliwie wpływa na lepszą kondycje całego organizmu-tak fizyczną jak i psychiczną.
Anna Proch psycholog, psychodietetyk