Tak dla Zdrowia logo

Kampania społeczna tak dla zdrowia®

Kampania społeczna tak dla zdrowia®

Kampania fundacji: Przyszłość! Nie starość.

Przyszłość! Nie starość.

Gospodarka senioralna i polityka senioralna w Polsce to temat raczkujący, bo trudny i szeroki jak ocean, aczkolwiek coraz istotniejszy, a przyspieszenie nastąpiło dzięki negatywnym zjawiskom: pandemii, zagrożeniu życia wojną i kryzysowi gospodarczemu (inflacji, braku surowców), które najbardziej dotknęły osoby 65 plus. Jest wielowymiarowy i dotyczy wszystkich aspektów życia każdego z nas docelowo, zarówno zdrowia, jak i jakości życia, transformacji cyfrowej, ekologicznej, stylu życia i prognozowania tego, co będzie.

Trudno przewidzieć wszystko, ale i więcej problemów wyprzedzimy, tym spokojniejsza będzie przyszłość. Tego typu myślenie nazywa się proaktywnością. Pamiętam jak w 2005 roku pisałam pracę magisterską o prawach dzieci uchodźców w przekonaniu, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego co stanie się za chwilę trudnością – zachowanie tożsamości, połączenie kultur, asymilacja, bądź wyobcowanie dzieci. Jestem przekonana, że temat seniorów jest równie perspektywiczny, bo lepiej nim zarządzać, jak radzić sobie z kataklizmem.

Proaktywna postawa myślenia o tym co będzie, ma na celu zmianę przyszłości, tak by pasowała jak najbardziej do naszych możliwości i rozwiązań, przygotowując na wyzwania, których na pewno nie będzie brakować. Szerokie spojrzenie, dokładna analiza danych, wszechstronność i logika, decydują w znacznym stopniu o tym jak sobie poradzimy z przyszłymi wydarzeniami. Definiuje się 4 sposoby radzenia sobie z przyszłością: strusia (bierna = nie robię nic, dopóki nie zajdą zmiany), strażaka (reaktywna = gaszę pożar kiedy już się pojawi, w wielu przypadkach kiedy jest już za późno by cokolwiek uratować), ubezpieczyciela (zaplanowane działania = stara się zapobiec temu, co się może wydarzyć i w razie wystąpienia zapewnia, że przynajmniej nie wszystko zostanie stracone) i konspiratora (proaktywna = spiskując, przewiduje co się może wydarzyć i tak przekierować sprawy, by zadziały się po ich myśli). Tylko od nas zależy, którą drogę wybierzemy. Bez manipulowania faktami i danymi.

Żyjemy coraz dłużej, trudno zakładać, że podczas 100 lat życia będziemy tylko szczęśliwi i bezpieczni. Lepiej wyciągnąć wnioski z przeszłości, historii i doświadczenia pokoleń, i podjąć rękawicę, w poczuciu, że żaden dramat 7 lat chudych w życiu nie powinien warunkować całego życia. Warto połączyć dwie ostatnie postawy, innowacyjnie dbając o ułatwienie tego, co nieuchronnie nastąpi.

Nasza fundacja od 2008 roku zajmuje się tematem zdrowia, a tym samym wydłużeniem życia, w myśl zasady Przyszłość! Nie starość. Zwracamy uwagę na konieczność zmiany myślenia o tym, co nas czeka – z poczucia starzenia się na wydłużenie życia, czyli dążenie do przyszłości, nie starości. Prawda jest taka, że wszystkim nam zależy na tym, by żyć jak najdłużej, a współczesne osiągnięcia nauki, profilaktyka i rozsądek absolutnie na to pozwalają. Wierzymy w jedność pokoleń i konieczność współpracy międzypokoleniowej – ucząc się od siebie nawzajem, wspieramy lepszą przyszłość.

MK

 

Fundacja tak dla zdrowia® działa od 2008 roku wierząc, że zdrowie warunkuje przyszłość, a każde tak dla zdrowia wypowiedziane świadomie, przyczynia się do poprawy jakości życia, wydłużenia czasu na ziemi i większej świadomości osobistej, pokoleniowej i ekologicznej.

Poprzez akcje edukacyjne, profilaktyczne i badania przeprowadzone wśród tysięcy odbiorców pomogliśmy wielu osobom odzyskać wiarę w służbę zdrowia, samych siebie i przyszłość, w myśl filozofii, że wszystkim nam zależy na wydłużeniu życia, a nie postarzeniu się. Bardzo istotna jest dla nas profilaktyka i regularne badania, które przyczyniają się do lepszego przewidywania następstw i bezpieczeństwa oraz łączenie pokoleń, zwłaszcza pod kątem adaptacji seniorów do adaptacji nowoczesnych narzędzi internetowych oraz szacunku do tradycji i przeszłości. Bez manipulacji i zmieniania faktów.

Portal, który Państwo odwiedziliście stał się platformą porozumienia i współpracy na rzecz zdrowia. Promujemy aktywność fizyczną, profilaktykę zdrowia i znaczenie ochrony środowiska. Poprzez codzienną porcję informacji inspirujemy do zmiany myślenia o zdrowiu i przyszłości.

Zależy nam, obok bieżących działań na rzecz profilaktyki, na:

  • badaniach profilaktycznych wśród dzieci i seniorów
  • przeszkoleniu jak największej liczby seniorów z możliwości jakie daje Internet pod kątem radzenia sobie z problemem zdrowia, wygenerowania oszczędności, umiejętności poszukiwania potrzebnych informacji, poprawieniu dostępności do służby zdrowia
  • pomocy specjalistów w rozwiązywaniu bieżących problemów poprzez interesujące publikacje i aktualne materiały informacyjne
  • pogłębianiu wiedzy społeczeństwa w zakresie planowania i analizy danych, głównie w aspekcie gospodarki i polityki senioralnej.

Partnerami kampanii są pojedynczy ludzie, firmy i instytucje świadome społecznej misji, którzy w swoich działaniach kierują się troską o zdrowe i bezpieczne jutro.

Nasze atuty to przede wszystkim:

  • wieloletnie doświadczenie poparte zrealizowanymi projektami skierowanymi do dzieci i seniorów,
  • tysiące przebadanych pacjentów
  • interesujące artykuły zamieszczone na portalu www.takdlazdrowia.pl na tematy zdrowotne, poparte wiedzą i doświadczeniem lekarzy, farmaceutów, publicystów, prawników, ekspertów w danych dziedzinach,
  • stałe wsparcie specjalistów oraz analityków.

Zapraszamy do współpracy na portalu www.takdlazdrowia.pl (mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel: 507110885) oraz do przekazania 1% podatku:

Fundacja tak dla zdrowia ®

ul. Łubinowa 59, 87-100 Toruń

KRS: 0000306255

Konto: 66194010763050858100000000


Dochody z 1% podatku oraz z reklam przekazujemy na działania na rzecz zdrowia dzieci i seniorów. Jesteśmy przekonani, że reprezentują Państwo podobny światopogląd. Pragniemy wyrazić gotowość do podjęcia długotrwałej współpracy. Państwa odzew będzie stanowił dla nas bodziec do budowy jeszcze większej ilości działań na rzecz dzieci i seniorów. Chętnie odpowiemy również na wszystkie pytania oraz sugestie.


Z poważaniem:

Prezes Fundacji tak dla zdrowia

Małgorzata Kaczorek

tel: 507110885

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Podziel się na Facebooku

Reklama
Partnerzy
sp_klanad.jpg
Wyszukaj artykuł