Warszawa Business Run: FAQ
To już drugi rok, jak nasz portal i kampania społeczna tak dla zdrowia wspierają inicjatywę charytatywnego biegu dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli i innych organizacji opiekujących się osobami, które wymagają protezy. Warto wziąć udział, a może docelowo włączyć się w organizację w Państwa miejscowości. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie los i jaka przyszłość jest dla nas przewidziana, tym bardziej w obliczu tak dużej intensywności hobby związanych z przemieszczaniem się. Poświęć chwilę swojego wolnego czasu i zorganizuj drużynę ze współpracowników, która wspólnie przyczyni się do pozyskania dodatkowych funduszy, a może nawet sięgnie po zwycięstwo. Poniżej kilka przydatnych informacji:
1. Co to jest Warszawa Business Run?
Warszawa Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety 5x 4,2km – drużyna składająca się z 5 zawodników, gdzie każdy z nich przebiega 4,2 km. Bieg organizowany jest na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz innych lokalnych organizacji charytatywnych. Warszawa Business Run jest częścią Poland Business Run - ogólnopolskiej imprezy, która tego samego dnia, wystartuje jednocześnie w różnych miastach Polski.
2. Kto może wziąć udział w Warszawa Business Run?
W Warszawa Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.warszawabusinessrun.pl i w terminie dokonają płatności. Limit miejsc w tegorocznym biegu wynosi 1000 drużyn, czyli 5000 zawodników.
3. Co należy zrobić, aby wziąć udział w Warszawa Business Run?
Aby uczestniczyć w Warszawa Business Run:
-
Należy poprawnie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.warszawabusinessrun.pl
-
Należy dokonać opłaty startowej na podstawie faktury proforma
-
Każdy zawodnik zobowiązany jest do własnoręcznego podpisania oświadczenia m.in. o stanie zdrowia, stanowiący Załącznik nr 1 do Regulaminu Warszawa Business Run
-
Kapitan drużyny zobowiązany jest do dostarczenia do Biura Zawodów podpisanych oświadczeń wszystkich zawodników – jest to warunkiem odebrania pakietu startowego
-
Należy odebrać pakiet startowy (w biurze zawodów, w tygodniu poprzedzającym bieg – dokładna data i miejsce funkcjonowania biura zawodów zostanie ogłoszona w późniejszym terminie). Zgłoszenia drużyny oraz odbioru pakietu startowego dokonuje kapitan drużyny lub osoba pisemnie przez niego upoważniona.
4. Jak wygląda proces zgłoszenia drużyny?
a) Aby zgłosić drużynę do Warszawa Business Run:
-
Osoba kontaktowa rejestruje się w systemie na stronie www.warszawabusinessrun.pl podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, nazwę firmy i jej dane do faktury.
-
Po wypełnieniu formularza do osoby kontaktowej wysyłany jest mail z prośbą o potwierdzenie rejestracji oraz automatycznie wygenerowanymi danymi do logowania do wizytówek drużyny.
-
Za pomocą panelu zgłoszeń osoba kontaktowa rejestruje drużynę wypełniając obowiązkowe pola: dane 5 zawodników w drużynie – imiona i nazwiska, płeć, rozmiar koszulki, adresy mailowe (osoba na pierwszej pozycji startowej zawsze jest uznawana za kapitana drużyny), zdjęcie lub logo firmy, nazwa zespołu, opis zespołu .
-
Zgłoszoną drużynę akceptuje Administrator.
-
Po akceptacji drużyna pojawia się w zakładce Uczestnicy. Po opublikowaniu drużyna może edytować dane zawodników w koncie drużyny oraz brać udział w dodatkowej zbiórce środków na protezę „Pomagam Bardziej”.
b) Do osoby odpowiedzialnej za faktury drużyny, której adres mailowy zostanie wpisany podczas rejestracji, wysyłana jest proforma. Po opłaceniu proformy osoba kontaktowa otrzymuje fakturę VAT. Oświadczenia Zawodników zostają przesłane do każdego zawodnika drużyny na podane przy rejestracji adresy mailowe.
c) Wszyscy zawodnicy w zespole zobowiązania są do wypełnienia oświadczenia, który stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu Warszawa Business Run, w którym: potwierdzają zapoznania się z regulaminem, zasadami polityki prywatności, dokonują oświadczenia na temat stanu zdrowia, wyrażają zgodę na publikację wizerunku. Własnoręczne podpisanie oświadczeń, i dostarczenie ich przez kapitana drużyny do Biura Zawodów jest konieczne do dopuszczenia drużyny do startu.
5. Jaka jest wysokość opłaty startowej?
Wysokość opłaty startowej, jaką wnoszą zawodnicy za udział w biegu, nie ulega zmianie w stosunku do ubiegłego roku i wynosi 307,50 pln brutto. W wyniku zmiany wysokości podatku z 23% do 8% adekwatnie większa część kwoty brutto będzie przekazywana na konto Fundacji. Z kwoty 307,50 pln brutto (284,72 pln netto): 279,72 pln przekazywane jest na koszty protezowania beneficjentów, a 5 pln pokrywa koszty administracyjne Fundacji związane z organizacją biegu i zapewnieniem odpowiedniego wsparcia dla organizatorów biegu w poszczególnych miastach.
6. Czy istnieje możliwość zmiany zgłoszonego składu sztafety ze względu na kontuzje lub inne zdarzenie losowe?
Zmiany składu sztafety będzie można dokonywać za pomocą indywidualnego panelu. Dane do logowania zostaną przesłane kapitanowi drużyny wraz z mailem potwierdzającym zarejestrowanie drużyny. Zmiany online są możliwe do dnia 20 sierpnia 2016. Zmiana zawodników po dniu 20 sierpnia 2016 jest możliwa tylko i wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach i tylko poprzez zgłoszenie takiej zmiany osobiście przez kapitana drużyny w Biurze Zawodów. Warunkiem koniecznym zmiany zawodnika jest dostarczenie Organizatorowi wszystkich danych nowego zawodnika, a nadto przekazanie oryginału Oświadczenia Zawodnika podpisanego przez nowego zawodnika. Po odbiorze pakietów startowych przez kapitana drużyny zmiana zawodnika jest niedopuszczalna.
7. Czy jedna osoba może pobiec w dwóch różnych sztafetach?
Jeden zawodnik może startować tylko w jednej drużynie.
8. Czy po dokonaniu rejestracji istnieje możliwość zmiany rozmiaru koszulki?
Zmiana rozmiaru koszulki po rejestracji jest możliwa, ale tylko do 15 czerwca 2016r. Po tym erminie niestety nie będzie można ich dokonać.
9. Czy drużyna biorąca udział w Warszawa Business Run musi składać się z pięciu osób?
Każda drużyna startująca w Warszawa Business Run musi składać się z pięciu osób. Warunkiem sklasyfikowania zespołu jest: - ukończenie biegu przez wszystkich członków zespołu - bieg w koszulce Warszawa Business Run.
10. Co mam zrobić jeśli pomyliłem się rejestrując drużynę na Warszawa Business Run?
Jakichkolwiek zmian bądź poprawek będzie można dokonywać za pomocą indywidualnego panelu. Dane do logowania zostaną przesłane kapitanowi drużyny wraz z mailem potwierdzającym zarejestrowanie drużyny.
11. Co mam zrobić jeśli chcę pobiec w Warszawa Business Run z moim dzieckiem w wózku?
Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest poruszanie się po trasie biegu na rowerach, rolkach, deskorolkach i innych urządzeniach mechanicznych oraz z wózkami bez ważnego zezwolenia wydanego przez organizatora. W celu uzyskania zezwolenia należy skontaktować się z organizatorem.
12. Czy mogę pobiec w Warszawa Business Run w innej koszulce niż tej która zapewniona zostanie przez organizatora?
Wszyscy zawodnicy zobowiązani są do uczestnictwa w biegu korzystając z koszulek zapewnianych przez organizatora. Jest to warunek konieczny, aby drużyna została sklasyfikowana. Organizator dopuszcza możliwość zastosowania elementów wyróżniających drużynę, pod warunkiem że elementy te nie będą zasłaniać numeru startowego oraz logotypów sponsorów Warszawa Business Run. Elementy te zapewniane są przez drużyny we własnym zakresie.
13. Czy organizator zapewnia uczestnikom ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków?
Nie, zgodnie z Regulaminem organizator nie zapewnia uczestnikom ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
14. Co mam zrobić jeśli nie zdążę odebrać pakietu startowego w dniach wyznaczonych przez organizatora?
Kapitanowie drużyn, którzy nie zdążą odebrać pakietów startowych w dniach wyznaczonych przez organizatora, będą mogli to uczynić w dniu imprezy najpóźniej dwie godziny przed startem w Punkcie Informacyjnym Biegu. Prosimy o wcześniejsze poinformowanie organizatora o braku możliwości odbioru pakietu.
15. Co mam zrobić jeśli chcę zrezygnować z udziału w Warszawa Business Run?
Aby zrezygnować z udziału w Warszawa Business Run należy skontaktować się z organizatorem wysyłając e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Organizator nie zwraca otrzymanych opłat startowych.
Z cyklu: „Odchudzanie? - co nie pyka - zdaniem psychodietetyka
Psychodietyk - osoba , która pracuje z klientem nad psychologicznymi barierami na drodze do osiągnięcia satysfakcjonującej wagi ciała i zdrowego stylu życia poprzez:
wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych
wzmocnienie motywacji
zmianę niesprzyjających przekonań i zachowań
wzmacnianie poczucia własnej wartości
regulację emocji , dzięki którym możliwa jest eliminacja nadmiernego jedzenia
Mechanizm oszczędnościowego genotypu czyli dlaczego diety są nieskuteczne?
Po utracie upragnionych kilogramów będących skutkiem stosowania diety przynajmniej 90% osób powróci do swojej normalnej wagi, a często nawet ją przekroczy. Dzieje się tak dlatego, że zastosowanie diety wyzwala w naszym organizmie niestrudzone, genetycznie uwarunkowane mechanizmy przystosowania się do głodu, które posiadamy w spadku od ewolucji.
Powrót do poprzedniej wagi po zakończeniu diety nie jest związany z brakiem siły woli jak większość z nas myśli, ale z mechanizmem fizjologicznym jaki ewolucja wbudowała w nasze organizmy , byśmy mogli przetrwać jako gatunek ludzki czasu chłodu i głodu. Nosi on nazwę mechanizm oszczędnościowego genotypu. Obrazowo mówiąc: jeśli mamy do czynienia z dwoma jednojajowymi bliźniakami a jeden z nich przeszedł dietę, to jeśli po jej zakończeniu zje tyle samo co brat bliźniak , który na diecie nie był, to ten pierwszy przytyje a ten drugi nie. Podczas chudnięcia organizm przestawia swój metabolizm tak, aby uzyskać z określonej ilości pokarmu więcej kalorii i w miarę możliwości zaczyna gromadzić zapasy. To trochę tak jakby zaczął myśleć: ,,skoro teraz brakuje jedzenia, to trzeba się przygotować na taką ewentualność w przyszłości i zgromadzić rezerwy…”
Każda osoba, która stosowała diety odchudzające, polegające na radykalnej zmianie składników żywieniowych a także ich racji, po powrocie do ,,normalnego odżywiania’ ’poczuje, że jego łaknienie jest większe a ta sama ilość pokarmu wywołuje większy wzrost otyłości. Te mechanizmy metaboliczne są tym wyraźniejsze, im częściej ktoś dietę stosował.
Co zatem zamiast diety odchudzającej?
Dobre, zdrowe nawyki żywieniowe pozwalają utrzymać nasz organizm w dobrej formie zarówno psychicznej jak i fizycznej. Raz wypracowany nawyk, ukształtowany w naszej psychice jako pożądany, pozostaje z nami do końca życia. Zatem kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych to długi proces ale niewątpliwie wpływa na lepszą kondycje całego organizmu-tak fizyczną jak i psychiczną.
Anna Proch psycholog, psychodietetyk