Partner kampanii społecznej tak dla zdrowia Gzella wygrywa smakiem!
Już po raz dwunasty 5000 polskich konsumentów wybrało najlepsze i najbardziej innowacyjne produkty z branży FMCG. Nagrodzone wyroby otrzymały najwyższe wskaźniki atrakcyjności
i zadowolenia w wybranych kategoriach, świadcząc o spełnieniu oczekiwań konsumentów.
Docenili oni przygotowany na bazie tradycyjnej receptury produkt garmażeryjny - kiszkę ziemniaczaną firmy Gzella. Ten regionalny wyrób, wyprodukowany z połączenia gotowanych ziemniaków i mięsa wieprzowego, stwarza wiele możliwości przygotowania, zaskakując najbardziej wymagających smakoszy. W sezonie letnim Kiszka Ziemniaczana może królować na rusztach, będąc idealną propozycją grillowego menu. Może być również pieczona w piekarniku, gotowana w garnku czy smażona na patelni, dzięki czemu jej wyjątkowy smak ma szansę gościć na stołach przez cały rok.
W kategorii Innowacje 2016 nagrodzona została Pasztetowa z borowikami, charakteryzująca się zawartością borowików - nadających jej lekko słonego smaku oraz delikatną konsystencją i wysoką smarownością. Produkt doskonale sprawdza się jako uzupełnienie efektownych tartinek czy oryginalnych przystawek, uświetniając swoim smakiem wyjątkowe okazje.
W plebiscycie „Produkt Roku. Wybór Konsumentów – Innowacja 2016” szczególnym wyróżnieniem odznaczono linię produktów bezglutenowych firmy Gzella. Konsumenci docenili Kabanosy Biesiadne - Wieprzowe oraz Drobiowe z wieprzowiną oraz Polską z Kociewskiej Wędzarni Extra – aromatyczną kiełbasę wędzoną dymem olchowo-bukowym, do której produkcji na każde 100 g produktu użyto 110 g mięsa. W zwycięskiej linii produktów bezglutenowych znalazły się także Kiełbasa Krucha Kmicica – czysto wieprzowa propozycja dla koneserów intensywnych smaków oraz Serdelka z Borów. Ta ostatnia nie posiada dodatku: fosforanów oraz glutaminianu sodu i jest lubiana, szczególne przez najmłodszych. Charakteryzuje się także wysoką mięsnością – 90% i wyczuwalnym smakiem gałki muszkatołowej i pieprzu.
Wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie - „Produkt Roku. Wybór Konsumentów 2016” ma dla firmy Gzella szczególną wartość. Jest wyrazem zaufania konsumentów oraz ich przekonania do wysokiej jakości oferowanych produktów, o co od ponad 30 lat dba firma Gzella - będąca synonimem dobrego smaku i wyśmienitych doznań kulinarnych.
Z cyklu: „Odchudzanie? - co nie pyka - zdaniem psychodietetyka
Psychodietyk - osoba , która pracuje z klientem nad psychologicznymi barierami na drodze do osiągnięcia satysfakcjonującej wagi ciała i zdrowego stylu życia poprzez:
wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych
wzmocnienie motywacji
zmianę niesprzyjających przekonań i zachowań
wzmacnianie poczucia własnej wartości
regulację emocji , dzięki którym możliwa jest eliminacja nadmiernego jedzenia
Mechanizm oszczędnościowego genotypu czyli dlaczego diety są nieskuteczne?
Po utracie upragnionych kilogramów będących skutkiem stosowania diety przynajmniej 90% osób powróci do swojej normalnej wagi, a często nawet ją przekroczy. Dzieje się tak dlatego, że zastosowanie diety wyzwala w naszym organizmie niestrudzone, genetycznie uwarunkowane mechanizmy przystosowania się do głodu, które posiadamy w spadku od ewolucji.
Powrót do poprzedniej wagi po zakończeniu diety nie jest związany z brakiem siły woli jak większość z nas myśli, ale z mechanizmem fizjologicznym jaki ewolucja wbudowała w nasze organizmy , byśmy mogli przetrwać jako gatunek ludzki czasu chłodu i głodu. Nosi on nazwę mechanizm oszczędnościowego genotypu. Obrazowo mówiąc: jeśli mamy do czynienia z dwoma jednojajowymi bliźniakami a jeden z nich przeszedł dietę, to jeśli po jej zakończeniu zje tyle samo co brat bliźniak , który na diecie nie był, to ten pierwszy przytyje a ten drugi nie. Podczas chudnięcia organizm przestawia swój metabolizm tak, aby uzyskać z określonej ilości pokarmu więcej kalorii i w miarę możliwości zaczyna gromadzić zapasy. To trochę tak jakby zaczął myśleć: ,,skoro teraz brakuje jedzenia, to trzeba się przygotować na taką ewentualność w przyszłości i zgromadzić rezerwy…”
Każda osoba, która stosowała diety odchudzające, polegające na radykalnej zmianie składników żywieniowych a także ich racji, po powrocie do ,,normalnego odżywiania’ ’poczuje, że jego łaknienie jest większe a ta sama ilość pokarmu wywołuje większy wzrost otyłości. Te mechanizmy metaboliczne są tym wyraźniejsze, im częściej ktoś dietę stosował.
Co zatem zamiast diety odchudzającej?
Dobre, zdrowe nawyki żywieniowe pozwalają utrzymać nasz organizm w dobrej formie zarówno psychicznej jak i fizycznej. Raz wypracowany nawyk, ukształtowany w naszej psychice jako pożądany, pozostaje z nami do końca życia. Zatem kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych to długi proces ale niewątpliwie wpływa na lepszą kondycje całego organizmu-tak fizyczną jak i psychiczną.
Anna Proch psycholog, psychodietetyk