Run or Death – III edycja Biegu Zombi. ZAPISY OTWARTE!
III edycja Run or Death „WYSPA ŻYWYCH” wystartuje 28.10.2017 roku na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34 w Warszawie, a trasa biegu będzie prowadziła przez Las Bielański.
Run or Death to nietypowy bieg przygotowany z myślą o fanach aktywności fizycznej, miłośników filmów o Zombi i gier wideo oraz po prostu dla sympatyków dobrej zabawy, na którym pojawią się „żywe trupy” czyhające na „życia” uczestników biegu. Żeby wziąć udział w zabawie należy wybrać odpowiedni pakiet – UCZESTNIKA lub ZOMBI.
Inauguracyjna impreza Run Or Death odbyła się 29.10.2016 roku w Warszawie - w „TRUPIM LESIE”, a kolejna w „SKAŻONEJ BAZIE” 13 maja 2017 roku na terenie byłej jednostki wojskowej 1933 w Łodzi.
Na najbliższą edycję Run or Death przygotowaliśmy kilka nowości dla uczestników biegu: dodatkowe serie biegu JUNIOR na krótszym dystansie (2km) dla osób w wieku 11 -14 lat oraz klasyfikację DRUŻYNOWĄ i klasyfikację dla PAR, dla biegaczy, którzy ukończyli min. 15 lat. Należy pamiętać, że każda osoba niepełnoletnia aby odebrać pakiet, musi mieć ze sobą zgodę na udział w biegu podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego.
Zadaniem uczestników jest pokonanie wyznaczonej na terenie „WYSPY ŻYWYCH” trasy o długości ok 6 km, przebiegającej przez kilka stref, w których na biegaczy będą czyhać Zombi.
Na starcie każdy uczestnik otrzyma cztery szarfy przypięte do pasa, symbolizujące jego cztery życia. Misją Zombi, czyli nieumarłych zamieszkujących wzdłuż trasy jest zabranie biegnącemu szarf, „zarażenie go” i wciągnięcie do swojego mrocznego świata.
Zawodnik, który dobiegnie do mety z przynajmniej jedną szarfą ocaleje i otrzyma medal SURVIVOR, jeśli jednak przybiegnie do mety bez szarfy symbolizującej życie podzieli los nieumarłych otrzymując medal INFECTED.
Żeby jak najwierniej oddać klimat imprezy, każda ze 100 osób, która wybierze Pakiet Zombi będzie poddana profesjonalnej charakteryzacji. Przygotowanie jednego Zombi trwa około 30 minut. Charakteryzację wykonuje się profesjonalnymi kosmetykami, specjalnie przygotowaną „krwią” oraz silikonami, dzięki którym powstają wiszące kawałki „skóry”, dlatego „rany” wyglądają bardzo realistycznie.
Tak uczestnicy Run or Death bawili się w TRUPIM LESIE podczas zeszłorocznej edycji w Hallowen: https://www.youtube.com/watch?v=mwYqw0YClhU&feature=youtu.be
Zapisy dla Uczestników biegu oraz Zombi: www.runordeath.pl
Bieżące informacje na temat biegu Run or Death „WYSPA ŻYWYCH” można śledzić na FB: https://www.facebook.com/runordeathpoland/?fref=ts oraz na wydarzeniu https://www.facebook.com/events/123352144884036/?active_tab=about
Niezbędne informacje dla Uczestników imprezy znajdują się w regulaminie: http://runordeath.pl/images/Regulamin_wyspaROD.pdf
Więcej dodatkowych informacji znajdą Państwo na stronie www.runordeath.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/runordeathpoland/?fref=ts
Zapraszam także do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową: 606 143 751; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Psychodietyk - osoba , która pracuje z klientem nad psychologicznymi barierami na drodze do osiągnięcia satysfakcjonującej wagi ciała i zdrowego stylu życia poprzez:
wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych
wzmocnienie motywacji
zmianę niesprzyjających przekonań i zachowań
wzmacnianie poczucia własnej wartości
regulację emocji , dzięki którym możliwa jest eliminacja nadmiernego jedzenia
Mechanizm oszczędnościowego genotypu czyli dlaczego diety są nieskuteczne?
Po utracie upragnionych kilogramów będących skutkiem stosowania diety przynajmniej 90% osób powróci do swojej normalnej wagi, a często nawet ją przekroczy. Dzieje się tak dlatego, że zastosowanie diety wyzwala w naszym organizmie niestrudzone, genetycznie uwarunkowane mechanizmy przystosowania się do głodu, które posiadamy w spadku od ewolucji.
Powrót do poprzedniej wagi po zakończeniu diety nie jest związany z brakiem siły woli jak większość z nas myśli, ale z mechanizmem fizjologicznym jaki ewolucja wbudowała w nasze organizmy , byśmy mogli przetrwać jako gatunek ludzki czasu chłodu i głodu. Nosi on nazwę mechanizm oszczędnościowego genotypu. Obrazowo mówiąc: jeśli mamy do czynienia z dwoma jednojajowymi bliźniakami a jeden z nich przeszedł dietę, to jeśli po jej zakończeniu zje tyle samo co brat bliźniak , który na diecie nie był, to ten pierwszy przytyje a ten drugi nie. Podczas chudnięcia organizm przestawia swój metabolizm tak, aby uzyskać z określonej ilości pokarmu więcej kalorii i w miarę możliwości zaczyna gromadzić zapasy. To trochę tak jakby zaczął myśleć: ,,skoro teraz brakuje jedzenia, to trzeba się przygotować na taką ewentualność w przyszłości i zgromadzić rezerwy…”
Każda osoba, która stosowała diety odchudzające, polegające na radykalnej zmianie składników żywieniowych a także ich racji, po powrocie do ,,normalnego odżywiania’ ’poczuje, że jego łaknienie jest większe a ta sama ilość pokarmu wywołuje większy wzrost otyłości. Te mechanizmy metaboliczne są tym wyraźniejsze, im częściej ktoś dietę stosował.
Co zatem zamiast diety odchudzającej?
Dobre, zdrowe nawyki żywieniowe pozwalają utrzymać nasz organizm w dobrej formie zarówno psychicznej jak i fizycznej. Raz wypracowany nawyk, ukształtowany w naszej psychice jako pożądany, pozostaje z nami do końca życia. Zatem kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych to długi proces ale niewątpliwie wpływa na lepszą kondycje całego organizmu-tak fizyczną jak i psychiczną.
Anna Proch psycholog, psychodietetyk