Prośba o pomoc. Uczestnictwo reprezentacji Polski w The World Games stoi pod znakiem zapytania!
Reprezentacja Polski w składzie Cezary Kępa, Wojciech Kotowski, Adam Dubiel i Bartosz Makowski zajęła drugie miejsce podczas The World Games 2017 w sztafecie 4x50m z przeszkodami w ratownictwie wodnym. Polacy pobili dotychczasowy rekord świata i ustanowili nowy rekord Europy - 1:36.91.
Biało-Czerwoni od początku byli widziani w gronie medalistów i nie zawiedli! Losy tej rywalizacji ważyły się niemalże do ostatniego metra. Ostatecznie lepsi okazali się Japończycy.Ratownictwo wodne to w sumie aż 16 konkurencji, które są bardzo widowiskowe i dynamiczne. Poza klasycznym pływaniem startujący używają ważącego około 70 kg manekina, płetw, pasa ratowniczego oraz zmagają się z przeszkodami zanurzonymi w wodzie.
Trener Reprezentacji Polski zwraca się o pomoc w poszukiwaniu środków na wyjazd naszych reprezentantów na Mistrzostwa Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2018r w Adelaide .Niestety nie wiedząc dlaczego nasi medaliści nie maja finansowania centralnego i ich udział w mistrzostwach stoi pod znakiem zapytania.
Sportowe Ratownictwo Wodne jest to dyscyplina wchodząca w skład programu Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The WORLD GAMES, nasi zawodnicy na ubiegłorocznych zawodach The World Games wywalczyli 4 medale: trzy srebrne (w tym jeden okraszony Rekordem Europy), oraz jeden brązowy.
Reprezentacja Polski to grupa 12 młodych ludzi ,którzy od 2015 roku na międzynarodowych imprezach zdobywała medale. Poniżej zestawienie wyników naszych reprezentantów:
2015 r- Mistrzostwa Europy Swansea brązowy medal
2016r -Mistrzostwa Świata Eindhoven złoty, trzy srebrne i jeden brązowy medal
2017r - The World Games Wrocław 4 medale (trzy srebrne i jeden brązowy)
2017r -Mistrzostwa Europy juniorów Brugia (dwa złote, srebrny i trzy brązowe medale)
Niestety koszt wyjazdu to około 8.000-10.000 (zależy od kosztu biletu lotniczego )od zawodnika i macierzyste kluby ani rodzice nie są wstanie pokryć takich kosztów. Mamy nadzieję ,że wspólnymi siłami jakoś uda się wesprzeć naszych młodych zawodników aby mogli godnie reprezentować nas podczas Mistrzostw Świata walcząc o kolejne medale dla naszego kraju.
Zbiórką zajmuje się Fundacje Ratownictwa i Sportow Wodnych Rescuehouse, ul. Ratuszowa11/251,
03-450 Warszawa.
NIP: 1132892763,
KRS 0000566360,
nr konta: (mBank) 46114020040000350275883780
Pozdrawiam
Trener Reprezentacji Polski
S.Juszkiewicz
wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych
wzmocnienie motywacji
zmianę niesprzyjających przekonań i zachowań
wzmacnianie poczucia własnej wartości
regulację emocji , dzięki którym możliwa jest eliminacja nadmiernego jedzenia
Mechanizm oszczędnościowego genotypu czyli dlaczego diety są nieskuteczne?
Po utracie upragnionych kilogramów będących skutkiem stosowania diety przynajmniej 90% osób powróci do swojej normalnej wagi, a często nawet ją przekroczy. Dzieje się tak dlatego, że zastosowanie diety wyzwala w naszym organizmie niestrudzone, genetycznie uwarunkowane mechanizmy przystosowania się do głodu, które posiadamy w spadku od ewolucji.
Powrót do poprzedniej wagi po zakończeniu diety nie jest związany z brakiem siły woli jak większość z nas myśli, ale z mechanizmem fizjologicznym jaki ewolucja wbudowała w nasze organizmy , byśmy mogli przetrwać jako gatunek ludzki czasu chłodu i głodu. Nosi on nazwę mechanizm oszczędnościowego genotypu. Obrazowo mówiąc: jeśli mamy do czynienia z dwoma jednojajowymi bliźniakami a jeden z nich przeszedł dietę, to jeśli po jej zakończeniu zje tyle samo co brat bliźniak , który na diecie nie był, to ten pierwszy przytyje a ten drugi nie. Podczas chudnięcia organizm przestawia swój metabolizm tak, aby uzyskać z określonej ilości pokarmu więcej kalorii i w miarę możliwości zaczyna gromadzić zapasy. To trochę tak jakby zaczął myśleć: ,,skoro teraz brakuje jedzenia, to trzeba się przygotować na taką ewentualność w przyszłości i zgromadzić rezerwy…”
Każda osoba, która stosowała diety odchudzające, polegające na radykalnej zmianie składników żywieniowych a także ich racji, po powrocie do ,,normalnego odżywiania’ ’poczuje, że jego łaknienie jest większe a ta sama ilość pokarmu wywołuje większy wzrost otyłości. Te mechanizmy metaboliczne są tym wyraźniejsze, im częściej ktoś dietę stosował.
Co zatem zamiast diety odchudzającej?
Dobre, zdrowe nawyki żywieniowe pozwalają utrzymać nasz organizm w dobrej formie zarówno psychicznej jak i fizycznej. Raz wypracowany nawyk, ukształtowany w naszej psychice jako pożądany, pozostaje z nami do końca życia. Zatem kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych to długi proces ale niewątpliwie wpływa na lepszą kondycje całego organizmu-tak fizyczną jak i psychiczną.
Anna Proch psycholog, psychodietetyk