Tak dla Zdrowia logo

Przyłącz się do kampanii!

Działania Fundacji

Badania w Golczewie - fotorelacja

Zdjecie01551.jpgZdjecie01571.jpgZdjecie01601.jpgZdjecie01611.jpgZdjecie01631.jpgZdjecie01721.jpgZdjecie01761.jpgZdjecie01771.jpg

 

Essilor Polonia – Partner Fundacji tak dla Zdrowia

Czy zastanawialiście się kiedyś kto i kiedy wynalazł okulary? Odpowiedz jest dość zaskakująca ponieważ jak dotąd nie ma jednoznacznej, naukowej odpowiedzi kim był ten człowiek, skąd pochodził ani czym się zajmował. Jedno jest pewne: o tym, że przez szkło widzi się lepiej wiedziano już w starożytności. Od tego czasu minęło bardzo wiele lat…..

Dziś znamy już światowego lidera w produkcji soczewek korekcyjnych. Jest nim firma Essilor. Projektuje i wytwarza soczewki okularowe oraz dostosowuje je do indywidualnych preferencji osób, które będą z nich korzystać.

Firma powstała we Francji w 1972 roku. Prężny rozwój prac badawczych oraz produkcji  na wszystkich kontynentach sprawił, że bardzo szybko Essilor został liderem w swojej branży. Do Polski soczewki tej marki zawitały ponad 20 lat temu. W Warszawie znajduje się najbardziej nowoczesne laboratorium optyczne Essilora, gdzie produkowane są soczewki do okularów. W swojej ofercie posiada szeroką gamę soczewek: dla dzieci, z poliwęglanu Airwear dla osób aktywnych,  Transitions bez konieczności zmiany na zewnątrz i do wewnątrz,  Anti-Fatigue – dla zmęczonych oczu, Crizal – do komputera, Crizal a2 i crizal Alize do samochodu, Varilux Physio – progresywne, na różną odległość, okulary przeciwsłoneczne.

Essilor wie, że nie ma nic ważniejszego niż zdrowe oczy dziecka – dlatego firma zdecydowała się od początku wspierać działania Fundacji tak dla zdrowia udostępniając aparat badawczy Visiotest Physiological, służący do przeprowadzania przesiewowych badań wzroku. Dzięki współpracy realizowany jest projekt Zdrowa Klasa w polskich szkołach.

 

Aktualne badania Zdrowej Klasy

 

Zadbaj z nami o prawidłową postawę Twojego dziecka.

Wady postawy u dzieci to problem nagminny.  W chwili obecnej dotykają nawet co drugiego ucznia. To skutek ciągle galopującej do przodu cywilizacji, postępu technicznego, który doprowadza ostatecznie do przeciążeń kręgosłupów dzieci. Rodzice rzadko kiedy zdają sobie sprawę, że wielokrotne wykonywanie w niewłaściwy sposób codziennych czynności,  źle wpływa na układ kostny oraz mięśniowy  swoich pociech.  Organizm staje się podatny na  boczne skrzywienia kręgosłupa(skolioza),  garbienie, odstawanie łopatek czy płaskostopie.  To tylko jedne z najczęściej powtarzających się wad postawy uczniów. Nieleczone, wpływają niekorzystnie na jakość życia w przyszłości,  dają dolegliwości bólowe oraz stanowią defekt fizyczny wpływający na urodę. Bardzo niebezpieczna jest skolioza, kiedy kręgosłup wygina się przypominając kształtem literę S i plecy tracą symetrię. Nieleczona skolioza to deformacja nie tylko kręgosłupa ale nawet całego układu ruchu. Boczne skrzywienie kręgosłupa pogłębia się nawet wtedy, kiedy organizm już nie rośnie i doprowadza ostatecznie do ucisku zakończeń nerwowych dając bardzo silny ból.

Więcej…

 

Podsumowanie badań Zdrowej Klasy w 2011 r.

Wady postawy oraz wzroku u dzieci to poważny problem zdrowotny i społeczny. Wzrastający z roku na rok procent dzieci z wadami postawy zmusza nas do głębszego i szerszego zainteresowana tym zagadnieniem.

Otrzymujemy sygnały płynące ze strony lokalnej społeczności o trudnościach związanych ze sprawowaniem opieki nad zdrowiem własnym i najbliższych oraz trudnościach napotykanych przez żłobki, przedszkola i szkoły w realizacji działań prozdrowotnych i profilaktycznych, m.in. w zakresie organizacji badań przesiewowych, zakupu sprzętu sportowego, wyposażenia sal gimnastycznych,czy też zaopatrzenia placówek w apteczki pierwszej pomocy. Już trzeci rok wychodzimy podobnym problemom naprzeciw. Dzielimy się tym, co osiągnęliśmy oraz promujemy optymistyczne spojrzenie na świat z perspektywy dziecka.

Więcej…

 
Podziel się na Facebooku
Partnerzy
optyk21_240_160.jpg
Wyszukaj artykuł