Tak dla Zdrowia logo

Partnerzy społecznej kampanii Tak Dla Zdrowia

Bezpłatne konsultacje dla osób cierpiących z powodu bólu po przebytym półpaścu

Zdarza się, że mimo wyleczenia półpaśca, wielu pacjentów narzeka na nieustający ból, kłucie, pieczenie czy nadwrażliwość skóry w miejscu dotkniętym chorobą. W ramach białej soboty, organizowanej w Poradni Leczenia Bólu przy Przychodni Prosen, wszystkie osoby, które odczuwają dyskomfort związany z przebytym półpaścem będą mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji specjalisty.

W sobotę 22 marca 2014 roku, w Przychodni Specjalistycznej Prosen przy ul. Płockiej 17 w Warszawie,
w godzinach 9.00 – 14.00 odbędzie się biała sobota poświęcona nerwobólowi popółpaścowemu, czyli tzw. neuralgii popółpaścowej (PHN). Wszystkie osoby, które odczuwają bolesne objawy choroby od pojawienia się wysypki wywołanej półpaścem będą mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji specjalisty z Poradni Leczenia Bólu.

 

W przypadku półpaśca bardzo ważny jest czas reakcji i bezzwłoczne rozpoczęcie przyjmowania leków, które mogą powstrzymać rozwój nerwobólu, czyli tzw. neuralgii popółpaścowej (PHN). Optymalny czas, aby skonsultować się ze specjalistą i podjąć odpowiednie leczenie tzn. rozpocząć przyjmowanie leków przeciwwirusowych oraz środków na złagodzenie bólu i pieczenia, to 72 godziny od wystąpienia objawów półpaśca. Co się może stać, kiedy będziemy odwlekać wizytę u lekarza? W obszarze zagojonych zmian skórnych może pojawić się ból o charakterze piekąco-palącym, parzącym, kłującym, przeszywającym, strzelającym lub pulsującym. Może mieć charakter stały lub napadowy. Zaostrzenie może być spowodowane zimną, deszczową pogodą lub po prostu stresem, ból zwykle nasila się w godzinach wieczornych oraz w nocy. Może dojść również do zaburzeń czucia, wywoływanych np. przez dotyk lub kontakt skóry zmienionej chorobowo z ubraniem. Dodatkowo u ponad połowy chorych na PHN występują zaburzenia snu i spadek aktywności.

 

Przyczyna wystąpienia PHN nie jest do końca znana, jednak zostało potwierdzone naukowo, że ryzyko rozwoju neuralgii popółpaścowej wzrasta z wiekiem. U chorych osób powyżej 50-tego r.ż. ryzyko wynosi 50%, a powyżej 80-tego r.ż. prawie 100%. Ból może ustąpić samoistnie w ciągu kilku miesięcy, jednak u części chorych utrzymuje się latami, a nawet trwa do końca życia.

 

Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnej konsultacji, prosimy o wcześniejsze zapisy pod

numerem telefonu: (22) 632-32-59 lub (22) 632-34-12.

Więcej informacji na www.prosen.pl

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Partnerzy
optyk21_240_160.jpg
Wyszukaj artykuł