Tak dla Zdrowia logo

Partnerzy społecznej kampanii Tak Dla Zdrowia

BRASTER – OPIEKA I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA W PREZENCIE NA DZIEŃ KOBIET!

8 marca, jak co roku, miliony Polek otrzymają od swoich partnerów kwiaty, perfumy czy czekoladki, bądź też mniej romantyczny, praktyczny sprzęt domowy... To prawda, że liczy się gest i pamięć, ale warto połączyć przyjemność ze zdrowiem. Idealnym prezentem dla kobiety i najlepszym sposobem, by okazać jej piękne emocje i wsparcie, ważne i aktualne nie tylko od święta jest Braster – urządzenie pozwalające na samodzielne badanie piersi w domowym zaciszu. Obdarowując nim ukochaną osobę pokażemy, że najważniejsze jest dla nas jej zdrowie i poczucie bezpieczeństwa przez 365 dni w roku.

Pogoń za niedoścignionym wzorem żony i matki, który na co dzień uśmiecha się do nich z ekranów telewizorów, powoduje że wiele kobiet zapomina o swoich potrzebach, całą uwagę poświęcając najbliższym. Zarówno w pracy, jak i w domu kobiety chcą być i są perfekcjonistkami, poświęcając obowiązkom większość czasu, goniąc za ideałami. 8 marca to świetna okazja dla mężczyzny, aby pokazać bliskiej kobiecie, że ma w nim wsparcie, a jej dobro jest dla niego najważniejsze. Poczucie bezpieczeństwa i otoczenia jej profesjonalną opieką, które każda kobieta odczuwa korzystając z Brastera, może okazać się więcej warte niż bukiet róż lub nowa bransoletka. Może uratować jej życie i wspólną przyszłość.

Pomimo zwiększającej się świadomości społecznej w zakresie profilaktyki raka piersi, wiele Polek nadal nie przeprowadza regularnych badań. W czasach gdy nowotwory stanowią jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych wiele z nich rezygnuje z comiesięcznej kontroli zdrowia piersi, tłumacząc się brakiem czasu lub strachem przed wykryciem choroby.

Comiesięczne badanie piersi to niezbędny element profilaktyki raka piersi. Badanie palpacyjne jednak dla wielu kobiet jest metodą niewiarygodną. Specjalnie z myślą o nich powstał Braster – urządzenie do samodzielnego badania piersi w domowym zaciszu, połączone z diagnostyką i opieką specjalistów.

„Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem wśród kobiet. Zatrważający jest fakt, że coraz częściej dotyka on młode kobiety, które nie miały zwiększonego ryzyka z powodu obciążenia genetycznego. Są one pierwszymi kobietami w rodzinie, które dotknęła ta choroba. Rak u młodych osób rozwija się bardzo dynamicznie i agresywnie, tak, że zmiany złośliwe są w stanie rozwinąć się w kilka miesięcy. Dlatego tak ważne jest comiesięczne badanie piersi, tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wykryć zmiany na wczesnym etapie i tym samym zwiększyć szanse na całkowite wyleczenie” – mówi ginekolog dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła.

Braster to urządzenie medyczne, którego skuteczność została udowodniona klinicznie. Działa jak czuły na niepokojące zmiany termometr – wykrywa obszary o podwyższonej temperaturze oraz alarmuje gdy coś jest nie tak.  Badanie trwa około 15 minut i jest całkowicie bezbolesne, bezinwazyjne, a co najważniejsze - bezpieczne. Braster działa w połączeniu z intuicyjną aplikacją, która krok po kroku przeprowadza przez badanie i analizuje uzyskane w trakcie badania obrazy. To wyjątkowe i unikalne połączenie wiedzy specjalistów i technologii, które zostało zamknięte w małym i poręcznym Brasterze, po to by otoczyć kobietę opieką. Od teraz każda kobieta może co miesiąc w dowolnie wybranym przez siebie miejscu przeprowadzić samobadanie piersi, nad wynikami którego czuwają eksperci. Spokój, który kobieta uzyskuje w kontekście zdrowia piersi jest bezcenny!


Wiele Polek nadal nie może znaleźć czasu na comiesięczne badania piersi. Odsuwają od siebie myśl o chorobie, a o mammografii myślą jak o „szukaniu raka”. A przecież profilaktyka to najskuteczniejsza broń przeciwko chorobie, zwłaszcza nowotworowej. W mojej pracy na co dzień spotykam się z kobietami, które żałują, że zlekceważyły potrzebę regularnych badań. „Lepiej zapobiegać niż leczyć” wydaje się banalną radą, ale stosowanie się do niej może wielu kobietom uratować życie, bo maleńka, wcześnie wykryta niepokojąca zmiana może być szybko i skutecznie wyleczona – podkreśla Adrianna Sobol, psychoonkolog, Członek Zarządu Fundacji OnkoCafe.

„Psiiiit! – moja czterolatka strzela wodą z paluszków. „Mam cię, duchu!” – mój dwulatek złapał na lasso niewidzialną marę. „Achacham!” -­‐ krzyczą zgodnym chórem – Supej moc! Tak, moje dzieci oglądają kreskówki, będę się za to smażyć w piekle. Na swoja obronę mam tylko fakt, że ja też muszę czasem ugotować obiad bez asysty, a większość bajek ma już edukacyjne przesłanki (to nie ja nauczyłam moją córkę liczyć po angielsku do dziesięciu, ani mój mąż, to latynoska dziewczynka, która zwiedza świat) i jak widać, rozwijają wyobraźnię.
 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Partnerzy
gam_366x100.jpg
Wyszukaj artykuł