Kolejne 105 000 dzieci ma kota na punkcie mleka!
Znakomitym wynikiem zakończyła się tegoroczna rekrutacja uczestników programu „Mam kota na punkcie mleka”. Jak informują jego organizatorzy, na zaproszenie do projektu odpowiedziało blisko 1000 nowych szkół i aż 105 000 dzieci. To kolejny sukces ogólnopolskiej kampanii promującej spożywanie mleka i jego przetworów, prowadzonej przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
W wyniku ubiegłorocznej rekrutacji w programie „Mam kota na punkcie mleka” zarejestrowało się niemal 700 szkół i 70 000 uczniów. Organizatorzy kampanii, zachęceni tym sukcesem, w bieżącym roku obrali sobie za cel dotarcie do jeszcze większej liczby szkół, uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. W efekcie działań informacyjno-promocyjnych prowadzonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, liczba uczestników programu zwiększyła się ponad dwukrotnie. Tym sposobem drużyna mlecznych entuzjastów liczy już sobie 175 000 dzieci − to prawie tyle, ilu mieszkańców ma Olsztyn!
Kolejny sukces
Kampania już drugi rok z rzędu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku tegorocznej rekrutacji, w efekcie której liczba dzieci objętych programem zwiększyła się o 105 000 − mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka. − Od początku kampanii udało się nam zaprosić do współpracy aż 1700 szkół. Niezwykle cieszy nas fakt, że z tak wielką ochotą przystąpiły kolejne szkoły, a za nimi dzieci, które będziemy uczyć, jak ważne w ich życiu są prawidłowe nawyki żywieniowe − dodaje.
Dla każdego coś… mlecznego
Wkrótce do wszystkich szkół, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie „Mam kota na punkcie mleka”, trafią bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych. Znajdą się wśród nich broszury dla uczniów, ich rodziców oraz konspekty lekcji dla nauczycieli. Materiały te zawierają nie tylko zadania przeznaczone do realizacji w trakcie zajęć lekcyjnych, związane z mlekiem oraz jego przetworami, ale także praktyczne porady dotyczące korzyści płynących z włączenia produktów mlecznych do codziennej diety całej rodziny.
Ponadto na uczniów czekają dwie gry edukacyjne. Zarówno gra karciana „Mleczna Farma”, przeznaczona dla młodszych dzieci, jak i dedykowana starszym dzieciom internetowa gra „Mleczna Kraina”, to porcja wyśmienitej rozrywki, która pozwala łatwo przyswoić wiedzę o mleku i przetworach mlecznych.
Tak nowi, jak i dotychczasowi uczestnicy programu mogą spotkać się na interaktywnej platformie www.mamkotanapunciemleka.pl. Na stronie programu nauczyciele znajdą jeszcze więcej edukacyjnych materiałów, rodzice − garść eksperckich porad, dzieci zaś − pomysły na kreatywne zabawy związane z tematyką kampanii oraz niezwykłe mleczne ciekawostki.
* * *
Mam kota na punkcie mleka
Kampania edukacyjna skierowana głównie do dzieci w wieku 8-13 lat, ale także ich rodziców, opiekunów oraz nauczycieli. Program prowadzony jest przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. W pierwszym roku do kampanii włączyło się 70 000 dzieci z prawie 700 szkół w Polsce. Kampania współfinansowana jest z budżetu Unii Europejskiej, Rzeczpospolitej Polskiej oraz Funduszu Promocji Mleka.
Polska Izba Mleka
Polska Izba Mleka (PIM) jest największą organizacją branży mleczarskiej w Polsce. Została utworzona z inicjatywy spółdzielni i zakładów mleczarskich oraz firm z nimi współpracujących. Liczy ponad 70 członków i zrzesza największe firmy mleczarskie oraz związane z branżą mleczarską. Głównym celem PIM jest współpraca członków i partnerów Izby na rzecz rozwoju i promocji polskiego mleczarstwa w Polsce i zagranicą.
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) została utworzona w 1995 roku. Jest organizacją niezależną, dobrowolną i samorządną. Zrzesza ponad 9 200 członków skupionych w 18 związkach regionalnych hodowców bydła i producentów mleka oraz w Polskim Związku Bydła Simentalskiego i Krajowym Związku Hodowców Czerwonego Bydła Polskiego.