Tak dla Zdrowia logo

Lektura na zdrowie

Sposób na opryszczkę u kobiet w ciąży

Do zakażenia opryszczką dochodzi zazwyczaj już we wczesnym dzieciństwie. Uaktywnienia wirusa może nastąpić w każdym momencie, także podczas ciąży. Jak w bezpieczny sposób zwalczyć dolegliwość w tym szczególnym okresie?

Zakażenie pierwotne, będące wynikiem pierwszego kontaktu z wirusem HSV 1 może przebiec bezobjawowo i zostać niezauważone. Do jego ponownego uaktywnienia dochodzi zazwyczaj w chwilach spadku odporności – podczas przeziębienia, gorączki lub z powodu przemęczenia i długotrwałego stresu. Dodatkowym czynnikiem zapalnym może być niekorzystna pogoda np. mroźne powietrze, wiatr, a także nadmierne promienie słoneczne. Podobnie jak wszelkie zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, również okres ciąży i karmienia piersią. Do pierwszych objawów należy charakterystyczne mrowienie, świąd, pieczenie i kłucie w okolicach ust. Jest to czas, w którym niezbędna jest jak najszybsza reakcja. A co zrobić, kiedy nieprzyjemna zmiana pojawi się u przyszłej mamy?

Bezpieczeństwo matki i dziecka

Wystąpienie opryszczki podczas ciąży i w okresie karmienia piersią może okazać się niekomfortowym problemem i źródłem niepokoju rodziców, z uwagi na troskę o zdrowie dziecka. Aby w skuteczny sposób pozbyć się dolegliwości, warto sięgnąć po lek, który nie tylko zapobiegnie rozwojowi wirusa, ale będzie także bezpieczny dla przyszłej mamy lub kobiety karmiącej. Rozwiązaniem jest krem przeciw opryszczce Erazaban, który jako jedyny zawiera innowacyjną substancję czynną Dokozanol. Powstrzymuje ona dostęp wirusów do zdrowych komórek skóry, dzięki stworzeniu wokół nich ochronnej otoczki. A co najważniejsze, lek oparty na tej substancji jest w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Odpowiednio szybkie zastosowanie preparatu, w chwili wystąpienia pierwszych symptomów, może zapobiec pojawieniu się bolących pęcherzyków. Jego aplikacja pozwala złagodzić uciążliwe dolegliwości i znacznie skraca czas trwania zmiany.

Wystąpienie opryszczki  podczas ciąży i w czasie karmienia piersią nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia. Nieprzyjemna zmiana może jednak zmniejszyć komfort matki w tym szczególnym okresie. Z tego powodu, w domowej apteczce warto mieć skuteczny i bezpieczny preparat, który ułatwi walkę z problemem i pozwoli w pełni cieszyć się ze wspólnych chwil.

„Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się  z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu”.

 
Podziel się na Facebooku

Reklama
Wyszukaj artykuł