Mobilny kalendarzyk dla każdej kobiety
Coraz większym zainteresowaniem kobiet cieszą się kalendarzyki menstruacyjne w formie aplikacji mobilnych. Urządzenia te ułatwiają przede wszystkim monitorowanie cyklu miesiączkowego i są pomocne kobietom, które planują dziecko. Z dotychczasowych kalendarzyków nie mogły jednak korzystać kobiety, które stosują dowolną metodę antykoncepcji. Umożliwi to nowa aplikacja KalendaRing, dostępna w wersji na urządzenia z systemem Android i na iPhone’a.
Nowy kalendarzyk mobilny zawiera także wiele innych praktycznych funkcji, niespotykanych w dotychczasowych aplikacjach. Są to opcje pozwalające na kontrolę swojego zdrowia i ułatwiające pamiętanie o ważnych terminach. KalendaRing został zrealizowany w ramach kampanii „Wakacje na okrągło” i jest dostępny bezpłatnie, do pobrania na stronie www.kobiety.org
KalendaRing jest odpowiedzią na styl życia nowoczesnej kobiety, która ma coraz więcej zadań i czynności do zapamiętania. Kalendarzyk pozwala na pełną kontrolę nad cyklem miesiączkowym, m.in. daje możliwość sprawdzania historii cyklu na wykresie graficznym. W aplikacji można zaznaczyć początek i koniec miesiączki, dzień rozpoczęcia stosowania metody antykoncepcyjnej, terminy wyznaczonych badań profilaktycznych (np. cytologii, USG piersi, morfologii krwi), kontrolnej wizyty u lekarza czy termin wykupienia recepty. Przy każdej informacji możliwe jest ustawienie opcji przypomnienia.
Aplikacja umożliwia także wprowadzenie innych danych i notatek, np. dotyczących oceny samopoczucia, wpisanie aktualnej masy ciała, niepokojących objawów lub dolegliwości, pytań do lekarza, a także możliwość zaznaczenia opóźnień lub błędów w stosowaniu wybranej metody antykoncepcji. Dzięki nowej aplikacji takich błędów może być mniej, z uwagi na opcję ustawienia alarmu przypominającego o przyjęciu tabletki lub innej formy antykoncepcji, a w przypadku takich metod jak pierścień dopochwowy czy plaster – także usunięciu pierścienia lub odklejeniu plastra.
„KalendaRing jest przydatnym narzędziem ułatwiającym nowoczesnej kobiecie profesjonalny nadzór nad swoim cyklem miesiączkowym czy aktualnie stosowaną metodą regulacji poczęć. Z aplikacji skorzystają zarówno Panie, które chcą perfekcyjnie monitorować swój cykl płciowy lub planują ciążę jak również stosujące antykoncepcję, bez względu na to czy jest to tabletka, pierścień, plaster, zastrzyk, wkładka domaciczna, prezerwatywa czy metody naturalne. Przy okazji, można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą mechanizmów sterujących płodnością kobiety, ale dzięki zebranym obserwacjom ułatwić lekarzowi dobór najbardziej odpowiedniej dla siebie metody” – mówi dr Jacek Tomaszewski z II Katedry i Kliniki Ginekologii UM w Lublinie.
Dla pełnego komfortu użytkowniczek w nowej aplikacji przewidziano możliwość zabezpieczenia kalendarzyka hasłem. Ciekawostką jest natomiast możliwość sprawdzania w KalendaRingu fazy księżyca. Projektanci zadbali również, aby kalendarz był prosty w obsłudze, intuicyjny i posiadał atrakcyjną kobiecą wizualizację.
Wymagania techniczne: min. 512 RAM, Android 2.3.3-4.1, wyświetlacz co najmniej 3,5” + iPhone (dowolny).
Aplikacja mobilna KalendaRing powstała w ramach kampanii „Wakacje na okrągło”, która rozpoczęła się na początku sierpnia br. Celem akcji jest pokazywanie odpowiedzialnego podejścia do antykoncepcji, edukacja na temat różnych metod, w tym nowoczesnych metod hormonalnych. W ramach akcji powstał fanpage - https://www.facebook.com/wakacjenaokraglo.antykoncepcja, który ma na celu stworzenie przestrzeni do rozmów dla wszystkich zainteresowanych tematem antykoncepcji oraz serwis internetowy www.kobiety.org, a także filmowy cykl o antykoncepcji z udziałem blogerek i vlogerek na kanale YouTube kampanii http://www.youtube.com/user/wakacjenaokraglo.
Wszystkie hormonalne preparaty antykoncepcyjne w Polsce są wydawane z przepisu lekarza. Jakiekolwiek wykorzystywanie lub stosowanie preparatów, leków i środków wymienionych w niniejszym materiale odbywać się może jedynie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem i zapoznaniu się z informacją dołączoną do każdego sprzedawanego preparatu lub leku.
Powyższy materiał nie stanowi porady medycznej.